• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • +421 905 984 834

Odvetranie panelových domov ventilačnými turbínami VIV

Máte problém celoročne odvetrávať Vaše bytové priestory bez nárokov na údržbu a spotrebu elektrickej energie ?

 

PONÚKAME VÁM RIEŠENIE :

Navrhovaný spôsob odvetrania ventilačnými turbínami využíva princíp prúdenia vonkajšieho vzduchu - povetria - teda využíva a zdokonaluje už skutočný systém prirodzeného ťahu v šachte a povetrí. V

Výhodou tohoto systému je využitíie prírodných síl k dostatočnému prevetraniu nebytového priestoru bez údržby a spotreby elektrickej energie.K reguláci výkonu turbíny je možné použiť regulačnú klapku. Veľká úspora elektrickej energie = veľká úspora peňazí Vetranie ventilačných šachet panelových domov ventilačnými turbínami Vetranie šachiet panelových a bytových domov je jeden z najpoužívanejších spôsobov použitia ventilačných turbín.

Od roku 1997 sú ventilačné turbíny používané ako náhrada pôvodných centrálnych elektrických ventilátorov. Česká ventilačná turbína VIV je používaná od roku 2002.

 

Prečo používame ekonomický vetrací systém ventilačnej turbíny VIV:

Jedná se o unikátny vetrací systém, ktorý ku svojej činnosti nepotrebuje elektrickú energiu. Využíva ekologický prírodný zdroj energie - vietor, ktorý je celkom zadarmo a je nevyčerpateľný. Ventilačná turbína VIV zaisťuje priebežné vetranie ventilačnej šachty. Ventilačná turbína VIV nepotrebuje ku svojej činnosti elektrickú energiu (nulové náklady).

Ventilačná turbína VIV je nehlučná, má tichý kultivovaný chod (špeciálne značkové ložiská SKF). Ventilačná turbína VIV nevyžaduje žiadnu údržbu, predpokladaná životnosť 40 rokov.

 

Technické parametreventilačnej turbíny VIV:

Ventilačná turbína VIV má odsávací podtlak v priestore priamo pod hlavicou - 50Pa. Ventilačná turbína VIV má veškeré spoje istené šrobovým spojením s metrickým závitom. Ventilačná turbína VIV - záručný a pozáručný servis.

V prípade mechanického poškodenia ventilačnej turbíny (napríklad ulomená vetva, uvoľnená krytina, alebo kus strešného plášta poškodí ventilačnú turbínu), možno jednotlivé komponenty ( základňa, staviteľný kĺb, ložiská, alebo iba lopatky) vymeniť za podstatne nižšiu cenu,ako pri výmene celej ventilačnej turbíny.

Obecne možno povedať, že životnosť ventilačnej turbíny VIV je neobmedzená. Ventilačná turbína VIV funguje na Českom trhu už mnoho rokov, základná záruka je 12 rokov, predpokladaná životnosť je minimálně 40 rokov.

 

Doporučenie:

Podmienkou dokonale funkčného systému vetrania ventilačnými turbínami VIV je prečištenie vstupných mriežok do ventilačnej šachty. Osadením regulovateľných mriežok môžeme omedziť vetranie. Do kuchyne doporučujeme osadiť elektrický digestor.

 

U P O Z O R N E N I E !!! K odvetraniu celej plochy bytu nám slúžia okna v jednotlivých izbách. Čomu predchádza unikátny vetrací systém ventilačnej turbíny VIV Hluku - byty v najvyšších podlažiach sú zaťažované nadmernou hlučnosťou elektrického ventilátora a jeho vysokými prevádzkovými nákladmi.

 

odvetranie panelovych domov